zpět k projektu
15/09/2022
Vstupenky do vodojemů už jsou k mání! Prohlídky startují v říjnu

První etapa zpřístupnění vodojemů je hotová a do dvou z nich se od 15. října můžete podívat. Vstupenky jsou v prodeji ode dneška na webu podzemibrno.cz nebo v informačních centrech TIC BRNO. Prohlídky se budou konat vždy ve středu a v sobotu, budou trvat 90 minut a stát 300 Kč.

Nové vstupy i nouzové východy, osvětlení a elektroinstalace – to jsou ve zkratce největší práce, které bylo potřeba provést v historických vodojemech na Žlutém kopci, aby se do unikátní technické památky mohla podívat veřejnost. Díky projektu, do kterého město v první etapě investovalo 52 milionů korun, se od října lidé dostanou do dvou cihlových vodojemů z 19. století. Prohlídky začnou 15. října a budou se konat vždy v sobotu (od 10, 11, 12, 13, 15 a 16 hodin) a ve středu (v 15 a 16 hodin). Za 90minutovou komentovanou prohlídku zaplatí lidé 300 Kč, pro děti, studenty, seniory a ZTP platí sleva na 200 Kč. Prozatím bude výklad vedený v češtině a cizinci budou mít k dispozici jen anglické texty, v přípravách jsou ale i cizojazyčné vstupy. Lístky na říjen a listopad jsou k zakoupení od 15. září, a to online na podzemibrno.cz nebo v informačních centrech TIC BRNO. Rezervace na další měsíce budou otevřeny následně.

O historii vodojemů se dozvíte více z rozhovoru se znalcem brněnského podzemí Alešem Svobodou. Jak probíhala současná rekonstrukce a na co dalšího se lidé mohou v areálu těšit v budoucnu, nám přiblížil autor projektu David Prudík.