STRATEGICKÝ PROJEKT
1 400
metrů tramvajových kolejí
320
metrů dlouhý tunel
3
nové tramvajové zastávky

Prodloužení tramvajové tratě Bystrc–Kamechy

Konečná tramvaje v Bystrci bude brzy o kus dál než nyní. Obyvatelé vzdálenějších lokalit tak nebudou muset cestou z práce přesedat ještě na autobus, aby se dostali domů.

Hned tři nové tramvajové zastávky za stávající konečnou jedničky budou výsledkem projektu prodloužení tramvajové tratě v Bystrci. Bystrc je pro bydlení populární lokalita. Tomu je třeba přizpůsobit i dopravní infrastrukturu.

Aby bylo cestování tramvají dostupnější i pro ty, kteří bydlí od současné konečné daleko, přivede jim město tramvaj o kus blíž. Už brzy tak bude po mnoha letech v Žebětíně nová konečná: sídliště Kamechy.

Kdy se obyvatelé Bystrce nové tratě dočkají? 

Stavba prodloužení tramvajové tratě až na sídliště Kamechy je v přípravě. Řeší se projektová dokumentace a navazující povolení.

Předpokládané datum zahájení stavebních prací je v roce 2025.

Jak prodloužená tramvajová trať pomůže lidem v Bystrci?

Obyvatelé lokalit za stávající konečnou jedničky získají pohodlnější, rychlejší a bezpečnější spojení s centrem. Přibudou hned 3 nové zastávky: Ruda, Říčanská a Kamechy.

Díky prodloužení tratě se uleví i řidičům. Tramvaj přinese obyvatelům Bystrce novou a komfortní alternativu k automobilům.

Část tratě povede tunelem, hluk tramvají tedy nebude obtěžovat okolí. Navíc je provoz tramvají ve srovnání s jinými druhy dopravy velmi ekologický.

Jaké jsou plánované náklady na novou trať v Bystrci?

Předběžný rozpočet pro celý projekt včetně ražby tunelu pro tramvajovou trať je cca 2,3 miliardy Kč.

Jakmile bude projekt v odpovídající fázi přípravy, požádá město o dotace z fondů Evropské unie.

Anketa

Garanti projektu

Ing. Petr Kratochvíl
člen RMB
Ing. Karel Kalivoda
projektový manažer
02/2022