zpět k projektu
27/01/2021
Společnost ARENA BRNO stavící multifunkční halu požádá o finanční podporu

Společnost ARENA BRNO, jež vznikla s cílem postavit v Brně multifunkční sportovní halu, požádá o finanční podporu město Brno, Jihomoravský kraj a Národní sportovní agenturu. Rada města Brna to dnes v působnosti valné hromady společnosti ARENA BRNO odsouhlasila.

Multifunkční hala má sloužit jak pro sportovní, tak pro kulturní účely. Očekává se, že se zde bude hrát lední hokej jak na nejvyšší domácí, tak na mezinárodní úrovni, a mohou zde být provozovány i další významné sportovní akce, například krasobruslařské, basketbalové a podobně. Kapacita hlediště má být dle typu programu 9–12 tisíc diváků. V rámci kulturního využití se pak počítá s pořádáním kulturních, společenských i veletržních akcí.

Stavební povolení by město mělo získat v únoru, veškeré další administrativní záležitosti chce stihnout do konce tohoto roku. Stavba by pak měla začít v roce 2022 a být dokončena na konci roku 2023.

Součástí realizace multifunkční haly by mělo být i venkovní parkoviště, parkovací místa uvnitř haly, komerční a administrativní prostory, gastro provoz a zázemí pro pořadatele.

Multifunkční hala není samofinancovatelný projekt, k jeho realizaci je tedy nutné použít veřejné prostředky. Jde o stavbu obrovského, celospolečenského významu, s jejíž realizací se významně posílí pozice Brna jako města sportu a kultury.