zpět k projektu
05/04/2022
Směna pozemků, dotace a smlouva jsou schváleny. Dohoda umožní vybudování sjezdu z VMO na Novou Dukelskou i vznik nové haly TJ Sokol Brno-Husovice

Zastupitelstvo města Brna schválilo 5. dubna směnu pozemků, poskytnutí individuální investiční dotace a smlouvu o společném zadávání veřejné zakázky a o spolupráci, díky nimž může město vybudovat sjezd z velkého městského okruhu na Tomkově náměstí na plánovanou městskou třídu Nová Dukelská a TJ Sokol Brno-Husovice postavit novou sportovní halu.

Rozhodnutí zastupitelstva navazuje na předešlé Memorandum o spolupráci a na dohodu o podmínkách směny pozemků, které město uzavřelo s TJ Sokol Brno-Husovice již v loňském roce. Základním benefitem pro město je, že získá pozemky, na nichž je možné vybudovat napojení plánované městské třídy Nová Dukelská na velký městský okruh v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova.

Díky dohodě také v Husovicích vyroste nová hala pro sportovní, ale také pro kulturní a společenské účely. Nahradí původní objekt, který musel ustoupit stavbě velkého městského okruhu, a na její výstavbu poskytne město investiční dotaci ve výši 35 milionů korun. Při vypsání veřejné zakázky a následné stavbě bude město postupovat koordinovaně s TJ Sokol Brno-Husovice.

celá tisková zpráva