25
metrů dlouhý nový bazén
2 300
návštěvníků pod střechou
1 500
dalších plavců venku

Městský plavecký stadion Lužánky

Lužánky a plavání patří už desítky let k sobě. A v budoucnu to bude platit dvojnásob. K tradiční padesátce a novému wellness centru přibude další krytý bazén.

Plavecký areál za Lužánkami je pojmem nejen v Brně. Aby tomu tak zůstalo i v dalších letech, dočká se významných úprav a rozšíření. Po jejich dokončení budou mít v Lužánkách obyvatelé Brna k dispozici místo jednoho bazénu dva, padesátimetrový a pětadvacetimetrový, a to zdaleka není vše.

Už nyní je možné k relaxaci využívat nové prostory wellness centra.

Co dalšího za Lužánkami budu moci využít?

V budoucnu by mohl v blízkosti městského plaveckého stadionu vyrůst i nový akvapark. Do jeho realizace chce město zapojit i soukromého investora.

K příjemné relaxaci a odpočinku návštěvníků slouží moderní wellness centrum.

Celý projekt je připraven tak, aby byl provoz areálu maximálně hospodárný.

Co novinky přinesou?

Nový bazén významně rozšíří možnost kondičního plavání v Brně. Využijí ho nejen plavci všech kategorií, ale také děti z brněnských škol k výuce plavání. Přístup k bazénu bude bezbariérový.

Velký i malý bazén budou mít společný vstup, zázemí nebo převlékárny. Díky tomuto propojení bude možné areál využít i pro mezinárodní plavecké soutěže. Sportovci zde budou mít propojené prostory pro rozplavby i samotné závody.

Upraven bude nejen bazén, ale i jeho okolí, vstup a přilehlé parkoviště. Předpokládané datum dokončení této fáze projektu je říjen 2023.

Kolik bude nový bazén stát?

Wellness část areálu: 31 milionů Kč.

Revitalizace stávajícího bazénu, nová „pětadvacítka“, rekonstrukce a modernizace zázemí i přilehlého okolí: 300 milionů Kč.

Z toho 90 milionů Kč poskytla Národní sportovní agentura.

Akvapark: zatím nemá definitivní rozpočet.

Brno počítá se zapojením soukromého investora.

Důležité milníky projektu
2019
hotová wellness část areálu
Říjen 2023
dokončení nového bazénu

Anketa

Garanti projektu

Bc. Tomáš Aberl
Mgr. Tomáš Fiala
projektový manažer
10/2022