zpět k projektu
05/09/2023
Procházka po estakádě? Rozhlédnete se už v sobotu

Letní seriál Stavby pod lupou přinesl detailní informace o velkých městských stavbách. Nic však nenahradí zážitek na vlastní kůži. Proto jsme si pro vás ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic připravili naprosto jedinečnou příležitost. Vydejte se 9. září na vznikající estakádu Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova sami.

Nadcházející sobota 9. září přináší unikátní příležitost prohlédnout si Brno z ptačí perspektivy. Vznikající estakáda velkého městského okruhu bude spojovat ústí Husovického tunelu s ulicí Rokytovou. A právě v těchto místech bude možné se po mostní konstrukci projít. Trasa o délce přibližně 500 metrů začíná na Rokytově a zpřístupněn bude hotový úsek až k Provazníkově těsně před řekou Svitavou.

Kudy tudy? Autem spíš ne

Na prohlídku se vydejte nejlépe městskou hromadnou dopravou. Využívané parkoviště u obchodního domu Lerk bude uzavřeno a jiné není zajištěno. Nejbližší zastávka jsou Akátky, kterou obsluhuje autobus 57 ze směru Lesná, nádraží a trolejbus 27 ze směru Stará osada. Odtud je to k mostu pouhých 100 metrů pěšky. Ze Staré osady, kam zajíždí velké množství linek, lze na místo také dojít pěšky, je to cca 1 kilometr. Z Pálavského náměstí se lesoparkem dostanete k začátku trasy rovněž.

Akce se koná v sobotu 9. září, začíná v 10 hodin a potrvá do 18 hodin. Z bezpečnostních důvodů není možné na most vstupovat s koly, koloběžkami (platí i pro odrážedla, tříkolky apod.) či na bruslích. Své čtyřnohé miláčky také protentokrát nechte doma. Vstup s kočárkem možný bude.

Kvůli bezpečnosti nepřelézejte žádné zábrany a pohybujte se pouze ve vyhrazeném prostoru. Děkujeme, že pravidla respektujete a dbáte pokynů organizátorů. 

Více ke stavbě najdete v článku Stavby pod lupou a aktuální informace o akci jsou k dohledání na facebookové události. 

celá tisková zpráva