zpět k projektu
23/03/2022
Multifunkční hala v Brně získá dotaci z NSA

Prvním projektem, který splnil veškeré podmínky žádosti Národní sportovní agentury z dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura je projekt multifunkční haly v Brně. Po kontrole veškerých dokumentů projekt úspěšně prošel i odborným posouzením externího znalce ohledně podmínek 3E (efektivita, hospodárnost, účelnost) a získá tak dotaci z Národní sportovní agentury.

Projekt multifunkční haly prošel veškerými kontrolami, které jsou potřeba k získání dotace. Nyní musí město vybrat zhotovitele stavby a dodat harmonogram stavby včetně vysoutěžených cen. V rámci dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura může jeden žadatel získat maximálně 300 milionů korun s tím, že celková alokace je 900 milionů korun. Jedná se o první projekt dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura, který úspěšně prošel všemi fázemi kontroly a má tak jistotu získání dotace.

Rozhodnutí o celkové výši dotace pro multifunkční halu v Brně může podle dotačních podmínek proběhnout až poté, co město vybere ve výběrovém řízení zhotovitele stavby a dodá Národní sportovní agentuře harmonogram stavby včetně vysoutěžených cen. Nová multifunkční hala poskytne Brnu nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. Kapacita haly bude až 13 300 míst, nabídne 1 300 parkovacích míst a bude snadno dostupná městskou hromadnou dopravou.

celá tisková zpráva