zpět k projektu
05/10/2022
Hledání zhotovitele stavby Janáčkova kulturního centra začíná

Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Spolu s městem ji budou zadávat Brněnské komunikace.

Vypisovaná zakázka reflektuje dohodu z jara letošního roku mezi městem a vlastníkem hotelu International, společností HIB DEVELOPMENT. Technologické zázemí tedy bude mimo samotný objekt, čímž se sníží riziko vibrací, a na rohu Besední a Veselé vznikne nové náměstí pojmenované podle prvního rektora JAMU Ludvíka Kundery. Dokončeny také budou podzemní garáže, které se stavěly v letech 2015–2018 a které budou mít původně plánovanou kapacitu 200 parkovacích míst.

Součástí výstavby bude také technické vybavení Janáčkova kulturního centra, tedy například ozvučení, tlumočnické kabiny, osvětlení či projekční zařízení. Samostatně se pak ještě budou soutěžit interiéry a dodávka varhan, které budou vyrobeny na míru novému sálu. Zadání zakázky proběhne formou užšího řízení. To znamená, že v prvním kole se budou posuzovat kvalifikační předpoklady všech uchazečů, následně budou ti, kteří je splní, vyzváni k podání finálních nabídek. Předpokládaná hodnota zakázky je stanovena na 2,4 miliardy korun bez DPH i s vyhrazenými změnami závazku, tedy například se zohledněním inflace. Předpokládá se, že samotné zadávací řízení potrvá 9 měsíců, stavba by tedy měla začít příští rok a kompletně dokončena má být v roce 2026.

celá tisková zpráva