zpět k projektu
22/04/2024
Brno v záři reflektorů: stane se dějištěm vrcholných šampionátů házené

Rovnou dva velkolepé turnaje bude hostit v příštích letech Brno. Už za dva roky se po dlouhých 36 letech vrátí do Česka vrcholná mezinárodní házená, kterou přinese evropský šampionát žen v roce 2026. Za pět let pak na něj naváže ženské mistrovství světa.

O pořadatelství házenkářského mistrovství Evropy žen, které se uskuteční v roce 2026, se oficiálně rozhodlo již v minulých měsících. Turnaj společně uspořádá pětice států – kromě Česka zastupovaného Brnem se připojí také Polsko, Slovensko, Turecko a Rumunsko. Zároveň půjde o první elitní mezinárodní akci na našem území od roku 1990, kdy Československo hostilo mistrovství světa mužů.

Hlavní novinkou však je, že se Brno stane také dějištěm světového šampionátu o pět let později, jejž Češi pořádají dohromady s Poláky. Mistrovství ponese slogan Into the Spotlight, tedy V záři reflektorů, který symbolizuje důležitost akce nejen pro samotnou házenou, ale i pro ženský sport celkově.

Obě akce se odehrají v multifunkční hale ARENA BRNO, která se aktuálně staví. Ženské Euro je v plánu od 3. do 20. prosince 2026, mistrovství světa žen pak mezi 3. a 21. prosincem 2031.